GA1206A271FXABT31G
Mfr.Part #
GA1206A271FXABT31G
Description
CAP CER 270PF 50V C0G/NP0 1206
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
270pF
ROHS3 Compliant
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±1% 270pF