GA1206A270FXEBC31G
Mfr.Part #
GA1206A270FXEBC31G
Description
CAP CER 27PF 500V C0G/NP0 1206
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±1%
Capacitance :
27pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Ratings :
AEC-Q200
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±1% 27pF