GA1206A1R8DXLBC31G
Mfr.Part #
GA1206A1R8DXLBC31G
Description
CAP CER 1.8PF 630V C0G/NP0 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
630V
Tolerance :
±0.5pF
Capacitance :
1.8pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
ROHS3 Compliant
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±0.5pF 1.8pF