GA1206A1R2CBEBR31G
Mfr.Part #
GA1206A1R2CBEBR31G
Description
CAP CER 1.2PF 500V C0G/NP0 1206
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
1.2pF
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±0.25pF
1 (Unlimited)
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±0.25pF 1.2pF