GA1206A151GXCBT31G
Mfr.Part #
GA1206A151GXCBT31G
Description
CAP CER 150PF 200V C0G/NP0 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
150pF
Voltage - Rated :
200V
AEC-Q200
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±2% 150pF