GA1206A122JXABT31G
Mfr.Part #
GA1206A122JXABT31G
Description
CAP CER 1200PF 50V C0G/NP0 1206
Capacitance :
1200pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±5% 1200pF