GA1206A121KBEBR31G
Mfr.Part #
GA1206A121KBEBR31G
Description
CAP CER 120PF 500V C0G/NP0 1206
Capacitance :
120pF
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±10% 120pF