GA1206A120GBCBT31G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA1206A120GBCBT31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 12PF 200V C0G/NP0 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
GA
Applications :
Automotive
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
12pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±2% 12pF