GA1206A120FXCBC31G
Mfr.Part #
GA1206A120FXCBC31G
Description
CAP CER 12PF 200V C0G/NP0 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
12pF
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
200V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±1% 12pF