GA0805Y823JBABR31G
Mfr.Part #
GA0805Y823JBABR31G
Description
CAP CER 0.082UF 50V X7R 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
0.082µF
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R
Ratings :
AEC-Q200
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±5% 0.082muF