GA0805Y563MEAAI34G
Mfr.Part #
GA0805Y563MEAAI34G
Description
CAP CER 0.047UF 0805
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Epoxy Mountable
Capacitance :
0.056μF
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±20%
Series :
GA
Datasheets
GA0805Y563MEAAI34G
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±20% 0.056muF