GA0805Y473KEAAI34G
Mfr.Part #
GA0805Y473KEAAI34G
Description
CAP CER 0.047UF 0805
GA
Feature :
Epoxy Mountable
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.047µF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X7R
Automotive
Datasheets
GA0805Y473KEAAI34G
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±10% 0.047muF