GA0805Y473JXBBM31
Mfr.Part #
GA0805Y473JXBBM31
Description
CAP CER 0.047UF 0805
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.047µF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
GA0805Y473JXBBM31
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±5% 0.047muF