GA0805Y471KXJBC31G
Mfr.Part #
GA0805Y471KXJBC31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 470PF 16V X7R 0805
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
470pF
Series :
GA
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±10% 470pF