GA0805Y333JBBBR31G
Mfr.Part #
GA0805Y333JBBBR31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.033UF 100V X7R 0805
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
0.033µF
GA
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Automotive
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±5% 0.033muF