GA0805Y332MXBBP31G
Mfr.Part #
GA0805Y332MXBBP31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 0805
Ceramic Capacitors
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
3300pF
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
AEC-Q200
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±20% 3300pF