GA0805Y331MBBBT31G
Mfr.Part #
GA0805Y331MBBBT31G
Description
CAP CER 330PF 100V X7R 0805
Capacitance :
330pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
100V
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±20% 330pF