GA0805Y183JBBBR31G
Mfr.Part #
GA0805Y183JBBBR31G
Description
CAP CER 0.018UF 100V X7R 0805
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Capacitance :
0.018μF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tape and Reel (TR)
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±5% 0.018muF