GA0805Y182MBABT31G
Mfr.Part #
GA0805Y182MBABT31G
Description
CAP CER 1800PF 50V X7R 0805
Capacitance :
1800pF
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±20% 1800pF