GA0805Y182KXBBC31G
Mfr.Part #
GA0805Y182KXBBC31G
Description
CAP CER 1800PF 100V X7R 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
1800pF
Tolerance :
±10%
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±10% 1800pF