GA0805Y153KBCBR31G
Mfr.Part #
GA0805Y153KBCBR31G
Description
CAP CER 0.015UF 200V X7R 0805
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
0.015µF
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±10% 0.015muF