GA0805Y153JBJBT31G
Mfr.Part #
GA0805Y153JBJBT31G
Description
CAP CER 0.015UF 16V X7R 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
0.015µF
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±5% 0.015muF