GA0805Y152MXJBC31G
Mfr.Part #
GA0805Y152MXJBC31G
Description
CAP CER 1500PF 16V X7R 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
1500pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
16V
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±20% 1500pF