GA0805Y152KXXBC31G
Mfr.Part #
GA0805Y152KXXBC31G
Description
CAP CER 1500PF 25V X7R 0805
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1500pF
0805 (2012 Metric)
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±10% 1500pF