GA0805Y152JXCBC31G
Mfr.Part #
GA0805Y152JXCBC31G
Description
CAP CER 1500PF 200V X7R 0805
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
1500pF
Voltage - Rated :
200V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±5% 1500pF