GA0805Y124JBJBT31G
Mfr.Part #
GA0805Y124JBJBT31G
Description
CAP CER 0.12UF 16V X7R 0805
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
0.12μF
Tolerance :
±5%
Applications :
Automotive
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±5% 0.12muF