GA0805Y104JXBBR31G
Mfr.Part #
GA0805Y104JXBBR31G
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Capacitance :
0.1μF
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Automotive
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±5% 0.1muF