GA0805Y103KXCBP31G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA0805Y103KXCBP31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 200V X7R 0805
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
X7R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
10000pF
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
Automotive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
200V
Series :
GA
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Tolerance :
±10%
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±10% 10000pF