GA0805Y102MBBBR31G
Mfr.Part #
GA0805Y102MBBBR31G
Description
CAP CER 1000PF 100V X7R 0805
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Capacitance :
1000pF
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X7R
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±20% 1000pF