GA0805H823JBXBT31G
Mfr.Part #
GA0805H823JBXBT31G
Description
CAP CER 0.082UF 25V X8R 0805
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Capacitance :
0.082µF
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X8R ±5% 0.082muF