GA0805H822JBABT31G
Mfr.Part #
GA0805H822JBABT31G
Description
CAP CER 8200PF 50V X8R 0805
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
8200pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tape and Reel (TR)
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X8R ±5% 8200pF