GA0805H821MXBBP31G
Mfr.Part #
GA0805H821MXBBP31G
Description
CAP CER 820PF 100V X8R 0805
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
820pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Voltage - Rated :
100V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X8R ±20% 820pF