GA0805H821KBABT31G
Mfr.Part #
GA0805H821KBABT31G
Description
CAP CER 820PF 50V X8R 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
820pF
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X8R ±10% 820pF