GA0805H683MBXBR31G
Mfr.Part #
GA0805H683MBXBR31G
Description
CAP CER 0.068UF 25V X8R 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.068μF
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X8R ±20% 0.068muF