GA0805H683JBXBR31G
Mfr.Part #
GA0805H683JBXBR31G
Description
CAP CER 0.068UF 25V X8R 0805
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.068μF
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X8R ±5% 0.068muF