GA0805H681JBABR31G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA0805H681JBABR31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 50V X8R 0805
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
680pF
Tolerance :
±5%
Ratings :
AEC-Q200
Series :
GA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Automotive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Temperature Coefficient :
X8R
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X8R ±5% 680pF