GA0805H473MBABR31G
Mfr.Part #
GA0805H473MBABR31G
Description
CAP CER 0.047UF 50V X8R 0805
Capacitance :
0.047µF
Temperature Coefficient :
X8R
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X8R ±20% 0.047muF