GA0805H473JXXBR31G
Mfr.Part #
GA0805H473JXXBR31G
Description
CAP CER 0.047UF 25V X8R 0805
Capacitance :
0.047µF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X8R ±5% 0.047muF