GA0805H471MXBBP31G
Mfr.Part #
GA0805H471MXBBP31G
Description
CAP CER 470PF 100V X8R 0805
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
470pF
Tape and Reel (TR)
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X8R ±20% 470pF