GA0805H393MBXBR31G
Mfr.Part #
GA0805H393MBXBR31G
Description
CAP CER 0.039UF 25V X8R 0805
Capacitance :
0.039µF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X8R ±20% 0.039muF