GA0805H393KXXBC31G
Mfr.Part #
GA0805H393KXXBC31G
Description
CAP CER 0.039UF 25V X8R 0805
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Capacitance :
0.039µF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X8R ±10% 0.039muF