GA0805H332MXXBC31G
Mfr.Part #
GA0805H332MXXBC31G
Description
CAP CER 3300PF 25V X8R 0805
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Capacitance :
3300pF
Voltage - Rated :
25V
Automotive
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X8R ±20% 3300pF