GA0805H223MBBBT31G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA0805H223MBBBT31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.022UF 100V X8R 0805
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
X8R
Series :
GA
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Capacitance :
0.022µF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Automotive
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X8R ±20% 0.022muF