GA0805H222MBBBT31G
Mfr.Part #
GA0805H222MBBBT31G
Description
CAP CER 2200PF 100V X8R 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
2200pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Temperature Coefficient :
X8R
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100V
AEC-Q200
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X8R ±20% 2200pF