GA0805H182JBBBT31G
Mfr.Part #
GA0805H182JBBBT31G
Description
CAP CER 1800PF 100V X8R 0805
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
1800pF
Temperature Coefficient :
X8R
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
Automotive
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X8R ±5% 1800pF