GA0805H153MBBBR31G
Mfr.Part #
GA0805H153MBBBR31G
Description
CAP CER 0.015UF 100V X8R 0805
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
0.015µF
Temperature Coefficient :
X8R
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
ROHS3 Compliant
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X8R ±20% 0.015muF