GA0805H152JBBBT31G
Mfr.Part #
GA0805H152JBBBT31G
Description
CAP CER 1500PF 100V X8R 0805
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Capacitance :
1500pF
Temperature Coefficient :
X8R
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
GA
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X8R ±5% 1500pF