GA0805H102MXABC31G
Mfr.Part #
GA0805H102MXABC31G
Description
CAP CER 1000PF 50V X8R 0805
Capacitance :
1000pF
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Temperature Coefficient :
X8R
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X8R ±20% 1000pF