GA0805A820JBEBR31G
Mfr.Part #
GA0805A820JBEBR31G
Description
CAP CER 82PF 500V C0G/NP0 0805
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
82pF
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±5% 82pF