GA0805A820GXEBC31G
Mfr.Part #
GA0805A820GXEBC31G
Description
CAP CER 82PF 500V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
82pF
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±2% 82pF